A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Hossz: rövid. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Hossz: rövid. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. április 13., hétfő

Manicute - Rügyfakadás


Mai témánk a rügyfakadás. Szerintem ez a szó annyira kifejező, annyira költői... sokkal szebb mint mondjuk az angol "budding" :)

Nagyon szeretem tavasszal az első virágzó cserjéket és a gyümölcsfákat nézegetni, elbűvölő látvány ahogy a napsugarak előcsalogatják belőlük az életet.  Az egyik kedvencem ez a növény, amit mi aranyesőnek hívunk, de az igazi neve aranyvessző, ha jól tudom. 

a kép forrása
A Moyra csodás kék holo lakkja szolgáltatta az alapot, a mintát akrilfestékkel készítettem el. Remélem elnyeri majd a tetszéseteket, íme a képek: 





Egy dolgos hétfői nap után ugye megérdemel a szemünk egy kis vidám tavaszi manikűrt?

Üdv:


2015. április 12., vasárnap

Trónok Harca Kihívás - Targaryen ház


Menetközben csatlakoztam a kihíváshoz, mert elsőre nem gondoltam, hogy sikeres lehetek benne, hisz egyetlen Trónok Harca könyvet sem olvastam és a filmeket sem ismerem. Láttam azonban a többiek szép munkáit és ezen felbuzdulva mégiscsak beszálltam közéjük játszani.

A "házak" megkülönböztetésére a szerző az irodalomban népszerű, könnyen képiesíthető szimbólumokat  használ, amiket a történet pontos ismerete nélkül is fel lehet dolgozni.

Ennek ellenére én azért utánanéztem egy kicsit a háttértörténetnek:


Az elhangzottakból a vér és a tűz lettek azok az elemek amik a manikűrben megjelennek, pirosakból és bordókból egyfajta öt körmön átívelő ombre-szerű alapot készítettem, majd a Lovely sárga sand-jával és a Jade Joy-al lángnyelveket festettem.






Nem tudom mennyire kifejező, mindenesetre egy hétköznapra is bevállalható manikűr lett szerintem.

A felhasznált lakkok:

Kisujj - Moyra Cosette
Gyűrűsujj - Golden Rose Matte 05
Középső ujj - Golden Rose Matte Satin 201
Mutató ujj - Moyra Florence
Hüvelykujj - alap 1 réteg Essence 117 I'm So Very (már nem kapható), topper Classics 174 - ezt Bubica küldte korábban

Lángnyelvek: Lovely Baltic Sand - Nr. 2.; Jade Diamond - Joy 
Fedőlakk: Moyra - Diamond Top Coat

Üdv:


2015. április 10., péntek

Zöld & Zebra

Melody blogján láttam egy aranyos szoknyát, ami megihletett. Tetszik a vidám kombináció, amiben a neonzöld és a fekete-fehér zebra látványa keveredik. Megkíséreltem a körmeimre reprodukálni ezt az érdekes egyveleget, ez lett belőle:





A felhasznált lakkok:

Fehér: Moyra Chantal (2 réteg)
Fekete: Lovely Gloss Like Gel Nr. 34.
Zöld: Essence Color&Go 150 Upper Green Side alul és Moyra No. 66. felül (egy-egy réteg)

Remélem sikerült egy kis nyárias hangulatot csempésznem a napotokba.


Üdv:


2015. április 6., hétfő

7 Deadly Sins Challenge - Sloth/Lustaság

Ebben a fordulóban a 7 főbűn közül most a lustaság csábításának engedünk. Eljátszottam a gondolattal, hogy a lustaság szellemében kihagyom a fordulót, de a játékszellem erősebb volt. Aztán ahogy meglett az ötlet, gyorsan meg is festettem, aztán láttam Thimmyke posztját és úgy döntöttem én is előrehozom egy héttel a publikálást.

Lássuk akkor a témát: Lustaság. Lustaság, lusta... lusta, mint a lajhár! Nem túl eredeti, de cukiság már rég volt a blogon, így hát egy mosolygó lajhárpofit festettem nektek. :)))))))






A felhasznált lakkok:


Fekete - Moyra No 35. - 2 réteg, gyors száradás, semmi csík, bubi stb. - tökéletes
Sötétbarna - Miss Sporty 455 - 3 réteg, csíkoz, közepes száradás - elmegy
Középbarna - Moyra No 916. - tulajdonságai azonosak a fekete Moyra-éval - imádnivaló
Nude - Golden Rose Wow! 07 - 2 réteg, ugyanolyan jó mint az előbbi két Moyra - szuper

Fedőlakk csak a lajhárpofis körmömön van (Seche Vite) a többit fedőlakk nélkül látjátok.
Nos, mit szóltok a kis lajhárbébimhez?

Üdv:


2015. január 3., szombat

#31DC2015 - 3. Water Spotting


Mai témánk a water spotting technika. Korábban még sosem próbáltam. A színek kiválasztásában nem volt semmi koncepció, csak vakon beletúrtam a lakkok közé és kikaptam közülük kettőt. Egy világoszöld és egy rózsaszín akadt a kezembe. Na, gondoltam, ebből még akármi is lehet! 

A technikámon bizony még lehetne finomítani, de annyira maszatolós dolog, hogy nem volt kedvem tovább kísérletezni vele. Ilyen lett a végeredmény:




Annyi plusz játékot tettem még bele, hogy a kisujjam irányából haladva mindig egy réteggel több lakkot tettem a vízre mielőtt ráspricceltem a parfümöt, így fokozatosan erősödött a kontraszt. Szerintem nagyon ronda lett, viszont nagyon érdekes is. Ez ilyen igazi hobbi-mani...  :) 

Egy ismerősöm meglátva a körmöm, meg is jegyezte, hogy ez olyan, mint a fejteni való bab héja... és tényleg! 

forrás
Szerintem egész vicces ez az egybeesés, hisz kinek is jutna eszébe szándékosan fejtett babos körmöt festeni, ráadásul tél közepén ???

Üdv:





2014. szeptember 29., hétfő

Manicute - Indiánnyár


Timi annyira szuper kezdőképet választott ehhez a kihíváshoz, hogy muszáj volt ebből ihletet merítenem. Leginkább a színek kavalkádja ragadta meg a fantáziámat és szerencsére több olyan lakkom is van, amik segítenek megeleveníteni a képen látható harmóniát.












A manikűr szabadkézi festéssel készült, az alábbi lakkok felhasználásával:


Moyra Gel Look - 908 Cosette
Miss Sporty 455
Manhattan 003 Liquid Copper


Catrice 08 Goldbusters
Golden Rose Rich Color 06
Essence 118 I'm So Very
Essence 117 Little Miss Sunrise


Essence 171 Galactic Glam
Color Club ??? (szám és név nélküli)

Látogassatok el a többi Manicute lányhoz is, biztos szebbnél szebb őszi manikűröket fogtok náluk találni!

Üdv:




2014. január 24., péntek

Téli Manikűr kihívás - Winter Glitter

Ez egy kettő az egyben bejegyzés lesz, egyrészt mert két manikűrt is láthattok benne, másrészt mert a kihívás apropóján az egyik új lakkom is tesztelésre került, mégpedig az ADEN Nr. 72. Caribbean Blue. Először tehát elkészült ez a manikűr:


2013. október 6., vasárnap

Szivárvány körömkihívás 5. - Türkiz

Amikor a kihívás témáit nézegettem, a türkiznél megdobbant a szivem. Fantasztikus manikűröket lehet taláni a neten ezzel a színnel. Főleg azok tetszenek, amik a türkizkövet imitálják. 
forrás
Tutorial-t is találtam hozzá itt és egy másik hasonlót itt, de sajnos ez a vizes-spriccelős dolog amivel a fekete erezetet készítették, nekem egyáltalán nem jött össze. Ha valaki közületek meg tudja csinálni, nagyon szivesen vennék tőle jó tanácsokat a siker érdekében. Addig is kénytelen voltam valami olyat kitalálni, amit képes vagyok önállóan elkészíteni anélkül, hogy sikítófrászt kapnék közben. Visszatértem tehát kedvenc saját módszeremhez, az eltérő színek egymásra festéséhez. 

Volt itthon egy sötétebb, inkább zöldbe hajló kékeszöld Rose Nail lakkom de ennek elég "műanyag színe" van, nem olyan mint egy féldrágakő. Kiguberáltam hát a dobozomból a világoskék Bornprettystore holo lakkot hozzá. A pénteki posztban szereplő sötétzöld BP-hoz hasonlóan ennek is elég gyenge a fedése, topperként viszont egyensúlyba hozta nekem a zöld-kék arányt a türkizemben - sajnos igazi türkiz szín nincs (még) a gyűjteményemben.

Ilyen lett, ragyogó napfényben a kék, szobában inkább a zöld szín érvényesül - fotózni is nagyon nehéz, mert tényleg minden fényben más színt mutat.




Egy kis laza aranybeütést még adtam neki, de ezen már biztos nem csodálkoztok a tegnapi "kedvences" bejegyzés után :) 

Szegény napfény azt se tudta mikor hol csillanjon!
Nektek hogy tetszik?