A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Business mani. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Business mani. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. március 10., hétfő

Csak semmi feltűnés! ...

... elvégre hétköznap van :) 

Két kihívás között ideje volt valami "felnőtteset" alkotni. Nude-ban és sand-ban gondolkodtam, de a végén csak nem bírtam kihagyni a nyomdát sem... még szerencse hogy ti megértetek! A minták a Bornpretty QA 65-ös palettával készültek potom pénzért (0,99$) dobálják a webshopban, itt találjátok




Aden No. 85 Big Challenge, Essence Metal Glam 03 Glamour Girls, Rimmel Space Dust 003 Aurora

Üdv:





2014. január 5., vasárnap

Manhattan Magic Up! - Világoslila körömlakk

Ez a kis lila szépség is a nyereményem része volt, ezért illő bemutatnom. A Magic Up! felszólításnak megpróbáltam eleget tenni, ezért többféle fedőlakkal is kipróbáltam, de sajnos az eredmény vállalhatatlan lett. A színét valóban megváltoztatja, de sajnos csak egy ecsetvonást bír ki totális feloldódás nélkül és igazság szerint nekem jobban tetszik így "nyersen". 

Tehát ez mindenféle hókuszpókusz nélkül is egy kiváló, jól kihasználható darab, egyenletesen terül, egy rétegben fed, szuper gyorsan szárad és a színe is szép. Holnapra "dolgozósnak" épp megfelelő!


2013. október 24., csütörtök

Lakkmatuzsálem csúcsformában

Tegnap említettem hogy van egy igencsak szép kort megért (kb. 15-17 év körüli lehet), de még mingíg bomba formában levő körömlakkom, a Jollie France 30-as számú kellemes kis darab. Gondoltam megérdemli hogy megmutassam nektek:

ablak mellett

vakuval

odakinn


Ezzel a márkával alig lehet találkozni a blogokon, pedig szerintem mind árban, mind minőségben vetekszik sok mai felkapott márkával. Ennyi év múltán is egy rétegben fed, jól terül, nem buborékos, nem csomós, gyorsan szárad és szép fényes - a képen fedőlakk nélkül láthatjátok, körömlakk higítóval nem találkozott még életében és a színe sem "öregedett el" - ezt pl. az essence lakkok szokták csinálni kb. fél-egy év alatt (amikor az üveg aljára kirakódik valami fehér akármi és a lakk elveszíti az eredeti színét).

Nemrég a fodrászkellékesben felfedeztem, hogy még mindig kaphatóak a márka lakkjai. Akkor tettem szert egy gyöngyházas nude színre, a 02-re. Mivel ez gyengén fed, gondoltam jó lesz fedőlakknak a 30-ashoz, hiszen színben nagyjából passzolnak:

Ugye nem is látszik a korkülönbség?

Együtt így mutatnak körmön (mindkettőből egy réteget vittem fel).




Szerintem jó kis kombináció :)
Biztos lesz még a jövőben JF lakkom!

2013. október 23., szerda

Elfeledett szépség

Nincs akkora körömlakk gyűjteményem, mint egy "normális" körömlakk mániásnak, mégis előfordul hogy elfeledkezem egy-két szépségről. A körömlakkozásban ritkán érvényesül a FIFO módszer (könyvelésben: a legrégebbi beszerzést használjuk el legelőször - aki tudta attól bocsi) de nekem lelkiismeret furdalást okoz, ha nem használok valamit, amiért pénzt adtam - még akkor is, ha csak kis összeget áldoztam rá. 

Egyébként a legrégebbi lakkom egy Jollie France körömlakk, amit még ifjú házasként vettem, amikor még nem tudtam hogy majd csak kb 15 év múlva fogom abbahagyni a körömrágást. Pontosan nem is emlékszem mikor került hozzám, de tuti, hogy még a gyerekeim születése előtt. Ha azt vesszük, hogy az idősebbik idén múlt 14, nos... igen, az a körömlakk nem egy mai darab, viszont a mai napig tökéletes állapotban van nem sűrűsödött be, nem száradt be, ráadásul még mindig kapható - a 30-as árnyalatról van szó. :) 

De ez a poszt most nem róla szól, hanem egy sokkal fiatalabb társáról, az  Essence @holografics.com Gagalectric - ről, amit kb. 2 éve vettem.

Akkoriban fogalmam sem volt mit lehet várni egy holografikus lakktól. Akkor én azt hittem a holografikus jelző a gyöngyházfényű körömlakk puccosabb neve. Mai szemmel kifejezetten túlzónak érzem a termék elnevezését, hiszen ez a körömlakk köszönő viszonyban nincs a hololakkok szikrázó - sziporkázó színkavalkádjával, sőt még duokrómnak is gyengécske. Ennek ellenére nagyon szép - én fedőlakknak használom, ahogy minden más lakkot is, aminek gyenge a fedése. Kentem már rózsaszínre, lilára, bézsre, kékre, mindegyikkel jól mutatott.

Ezúttal a világoslila (Purple Rain) Rimmel Salon Pro lakk volt az alany, két réteg került belőle az Essence lakk alá. Ilyen lett:



Sajnos csak vakus képeket tudtam készíteni. Szerintem szépen együttműködik ez a két szín, nekem tetszik. 

Nektek hány éves a legidősebb körömlakkotok és milyen állapotban van?

2013. szeptember 11., szerda

Business Mani - Gyöngyház és arany

Szerény körömlakk gyűjteményemben igen megfogyatkoztak a semleges színű lakkok, ezért gondoltam megérett az idő beszerezni néhányat. A választásom most két Jollie France lakkra, a 16-os számú arany glitteresre és a 02-es számú gyöngyházasra esett, utóbbit halvány barnás-rózsaszínként tudnám definiálni. Szeretem a jól kombinálható, fantázia-beindító apróságokat is, ezért egy arany és egy óarany (?) színű csillámport valamint egy mézszínű bársonyport választottam. Ezek még biztos jól fognak jönni a közelgő kihívásokon.

A kihívások azonban "hétvégi játszós" szórakozások, most még kőkemény munkahét van, ezt szem előtt tartva készült el az alábbi manikűr:


Egyszerű, kifinomult megjelenésre vágytam, egy csipetnyi extrával. 


Őszintén szólva amikor megláttam a pulton az arany glitteres lakkot - egyáltalán nem a kifinomult elegancia jutott eszembe! 

Hirtelen visszaugrottam az időben úgy 25-30 évet, akkor voltak anyukámék Bulgáriában, vagy Törökországban - már nem is emlékszem pontosan, de ők hoztak anno ehhez hasonlót - és meglehetősen hivalkodónak gondoltuk akkoriban. 

Kicsit aggódtam is, hogy ez túl csiricsáré lesz, de végül mégis megpróbálkoztam vele. Azt hiszem ebben az összeállításban abszolút vállalható, még az üzleti életben is.

Nektek hogy tetszik? 

2013. szeptember 8., vasárnap

Business mani - Nude 1.

.
Holnap hétfő, ideje visszacsöppennem a valóságba. Gondoltam egy jó kis nude szín majd helyrerak. 
A Lovely Nr 7. számú lakkja áll a legközelebb a természetes bőrszínemhez. :)

Kell belőle a 3 réteg, mert eléggé csíkoz. Az első két réteg viszonylag gyorsan száradt, a harmadikkal azért már megszenvedtem. Ennek ellenére az ár-érték aránya nekem tökéletesen megfelel. 

Beindítja a fantáziámat ez a bőrszínű árnyalat,  jópár manikűr tervezet van már a fejemben aminek ez lesz az alapja. Valószínűleg hetente visszatérő téma lesz itt a blogon a nude, hiszen ezer arca van.



2013. augusztus 28., szerda

Hideg fejjel, meleg szívvel - Astor Lacque DeLuxe 302 Créme Brülée

Holnap fontos tárgyalásom lesz. Szeretnék jó benyomást tenni a tárgyalópartnereimre, mert a gyerekeimről lesz szó. 

Azt akarom hogy vegyenek komolyan és figyeljenek oda arra amit mondok. Ezért úgy döntöttem egy visszafogott manikűrrel készülök. Természetesen azért egy kis játékosságot csak belecsempésztem... nem is én lennék különben :)

De ennyi kell. Ennyi vidámság még épp belefér a legkomolyabb helyzetekbe is. :)


Ez az Astor lakk nagyon jó minőségű. Könnyen terül, két-három réteg kell belőle, közepes a száradási ideje. Természetesen ezt is kiárusításon vettem, az eredeti ár töredékéért (599,-). A spórolós fajtámnak ez már drágának számít, de nagyon szerettem volna kipróbálni mit tud a márka.

Aztán megtanultam, hogy egy - egy lakk minősége egyáltalán nem garancia arra, hogy a gyártó többi terméke is ugyanilyen jó lesz. Tehát továbbra is lutri a lakkvásárlás. A száradási idején a NYC Turbo Dry fedőlakkja segített, bár óvatosnak kellett lennem, mert erősen oldotta az Astor lakkot.

Másik tettestársam, a glitteres csillámpor :)

Ebből egy kis adagot papírlapra szórtam és onnan szedegettem fel pontozóval, majd egyesével biggyesztettem fel őket a még nedves Astor lakkra. Utána jött a fedőlakk.

Szeretem ezeket az irizáló csillámokat. Minden szögből más színben játszanak. 

Itt szó szerinti értelmet kap a "minden szemszögből mást mutat" kifejezés.


Végül egy közeli kép:




Holnap majd jól megmutatom nekik! :)





2013. augusztus 25., vasárnap

NYC - Wall Street

Bankszerű "jókislány" körmöket szerettem volna holnapra, ezért stílszerűen a NYC Wall Street rózsaszínjében képzeltem el a jövő hetemet. Tudtam, hogy utálatos lesz felkenni. Már tapasztaltam hogy ha vékonyan kenem, akkor csíkoz és rosszul fed, ha vastagon kenem, akkor bordás textúrát kapok és lassan is szárad. De azért csak nekiálltam. 

Egyébként is azt olvastam itt , hogy a pasztellrózsaszín megnyugtat és erre most nagy szükségem van.



Fedőlakként a NYC Turbo Dry top coat -ját választottam, mert sokan dícsérték a krémmánián és több beauty blogon is. Nos, jelentem amit ígér - gyors száradás - azt tartja, viszont rendesen felbuborékosodott. Próbáltam vékonyabban kenni, de úgy meg nem terült rendesen. Most már elhasználom - majd összeszokunk valahogy - de utána keresek valami jobbat, vagy visszatérek az Essence-hez . Furcsa, mert erről sokkal rosszabb véleményeket olvastam, nekem mégis bevált.

Nem ez lett életem nagy manikűrje, viszont hiszem hogy "minden jó valamire ha másra nem elrettentő példának..." tehát tanulságul hagyom az utókornak: ha nem fed jól a lakk, akkor inkább több vékonyabb réteget kell kenni. Még a második rétegnél sem baj ha csíkos! Ne reméljük, hogy a nehezen száradó lakkot "át lehet szárítani" gyorsszárító fedőlakkal, az nem erre való. Sőt, én kb fél napos száradás után kentem fel a fedőlakkot - a csillámok biztosabb rögzítése miatt - és így is "felszívta" a már megkötött alapot. Világos és pasztell árnyalatoknál nem jellemző hogy szépen fednek - ez gyakorlatilag egy "márkafüggetlen" igazság. A gyöngyházas vagy csillámos lakkok kevésbé kényesek fedés és száradás szempontjából mint a krémes színek - viszont a krémes színek elegánsabbak - szvsz.

Íme buborékgyártó tettestársaim :)
Mindegy, most már így marad. Vár a holnap!




Rimmel Salon Pro - 323 Riviera Red

Holnap megint egy nagyon fontos és izgalmas  tárgyalás vár rám. Megint a "befelé figyelés" lett az esti programom. Próbálom mentálisan rákábelezni magam a rám váró feladatra. Azt olvastam valahol, hogy a vörös szín bátorságot ad. Meg is van: itt .

Nem tudom hogy mennyire reális a hivatkozott iromány, de én most el akarom hinni hogy működik. Hátha... állítólag minden az agyunkban dől el. 

Akit érdekel és aki szerencsés, 499 Ft-ért hozzájuthat a Rossmann-ban ehhez a jó kis lakkhoz. Azért szerencse kérdése, mert ezek az akciók elég kiszámíthatatlanok, én legalábbis úgy tapasztaltam, hogy ahány üzlet annyiféle akció. Gondolom készletforgás és szezonváltás függvénye a dolog.

Száz szónak is egy a vége, ezzel a "tíz manikűrözött méregfoggal(József Attila: Nő a tükör előttszállok ringbe holnap:

Alulra ezt kenem - így nem sárgul be a körmöm a lakk alatt

Akcióvadászatom legújabb szerzeménye

Az erő legyen velem! :)